teknik

NC Ankai i ri të marrë përpjekje për të futur teknologji të huaj, i specializuar në prodhimin e lartë fund produkte makine CNC shkojnë, ngurtësi e lartë, stabilitet të mirë.

Kompania fituar një seri të plotë të kompanisë Korea Teknologji Jugut HJM, gisht ekzistues të vetme, tre aks lidhëse kontrollin e tre vertikale torno produkteve universale CNC komplekse frezë seri; gjithashtu kanë të gradës së lartë makinë kompleks CNC torno mulliri gisht të dyfishtë, shtatë aks lidhjen katër, deri në masën maksimale për të përmbushur nevojat e përdoruesve të ndryshme.

NC marrë përpjekje për të përdorur produkte: veçanërisht të përshtatshme për automotive, elektronikë, komunikimit, ajo industri, mjekësore, aviacionit, ushtarake, hardware, mekanike dhe hidraulike pjesë e industrisë në sasi të mëdha, saktësi të lartë, pjesë komplekse të vogla të përpunimit, materialin maksimale fiksim shufra diametër 38mm, mund të arrijë 24 orë të prodhimit pambikëqyrur.

Makinë miraton me shpejtësi të lartë të sistemit CNC, të avancuara ndërtuar në gisht dhe ndërtuar në encoder me rezolucion të lartë, pjesë paraqitjen, cilësi të lartë dhe (produkteve të tilla si kushineta, vidhos topin, udhëzues lineare janë të importuara markë emrin) arsyeshme, prodhimit të sofistikuar, inspektimi fabrikë nga standardet e huaj të avancuara, në mënyrë që produktet të arrijnë ndërkombëtare avancuar nivelin e.

të teknologjisë së lartë, pika më e lartë duke filluar, me cilësi të lartë është ndjekja e përjetshme e Ankai ri, Ankai njerëz të rinj me frymën e "cilësisë së parë, shërbim efikas, frymë pioniere dhe të menduarit, sinqerisht me klientët dhe të zhvillimit të përbashkët.

636552548978401696_1

CNC Karakteristikat e produktit machine:

1, ngurtësi e lartë: të gjithë makinë është pak më e rëndë, e cila është mishëruar në trashësi mur hedh trupi, hapësirë e hekurudhës guide, etj ngurtësia dhe zgjerueshmëri e makinë metalprerëse janë të forta, prerja e rëndë është superior ndaj mjeteve të tjera të makinës , dhe ka përparësi të dukshme në përpunimin çeliku, çeliku, materiali çelik dhe kështu me radhë.
2, stabilitet të lartë: udhëzues dhe hapësirë zgjeruar, kryesore frenave / countershaft pas indeksimit pajisje mbyllje, përmirëson stabilitetin e detalit.
3. fanuc - një seri të laterale motor dinamik mjet dhe ushqyer motor është më i lartë në seri beta.

Advantage:
1) seri alfa është motori më i lartë FANUC, dhe saktësi e saj, performance dhe jeta janë më mirë se seri beta.
2) nuk ka zbulimin temperature në motor beta seri. Motori dhe sistemi do të jetë i dëmtuar, kur temperatura e motorit rritet vazhdimisht kur ngarkesa është i vazhdueshëm ose ngarkesës është i madh.
3) bosht kryesor, servo përforcues duke përdorur seri alfa (FANUC, me e larta) dhe gisht, përforcues tërthor është e ndarë, seri beta si përforcues ekonomike tipit, çmimi është më i ulët se sa seri alfa, dhe bosht kryesor, përforcues ynë tërthor është një lloj integral, në mirëmbajtjen e vonë dhe zëvendësimin në të gjitha shpenzimet e zëvendësimit dhe mirëmbajtjes duhet të jetë më e lartë se seri beta kompania tona janë të pajisura me SM205 motor alfa. Çift rrotullues i motorit alfa, saktësia e reagime, zgjidhja e encoder, dhe zbulimin e tanishme janë shumë më të fortë se motor beta.

636552549299818231_1

4, me shpejtësi të lartë, saktësi të lartë dhe efikasitet të lartë: më i miri mjet faqosje kontrollohet nga shpejtësi të lartë operacion aritmetik, në mënyrë që mjet ndryshon koha është e shkurtër dhe lokacioni më i mirë është arritur në të njëjtën kohë, dhe koha ndihmëse është reduktuar në me i shkurtri.
5, konfigurimit të lartë: përbërësit më të koncentruar funksionale, multi aks konfigurimit pasur mjet, dhe mjetet standarde e pushtetit, të cilat në masë të madhe zgjeruar fushëveprimin e përpunimit dhe u takua me machining komplekse të pjesëve komplekse.
6, i përshtatshëm hapësirë operacion: hapësirë i përshtatshëm operacion, të lehtë për të ndryshuar thikë, mjet vertikale rënie mund të merrni chip më të mirë.
7, fleksibilitet të lartë: ajo mund të realizohet me ose pa udhëzues unazë ndërkëmbyeshmërisë, mjetet e pushtetit mund të jetë e pajisur me të shpejtë ndryshimi fije shakullinë mulliri, kreu pushtet, prestar VDI, mbartës chip, kolektor mjegull vaj, timon nxjerrje tela, pompë presion të lartë dhe të tjera pajisje.
lidh

Na jep një britmë
Get Updates Email
WhatsApp Online Chat !