Вертикална ЦПУ обработка центар VMC550 (L) - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

Вертикална ЦПУ обработка центар VMC550 (L)

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Спецификација

  спецификации

  VMC550 (L)

  вретено

  моќност на мотор

  2.2 / 3.7kw (серво)

  Растојание меѓу вретеното крајот и на површината на работа

  100 -470 mm

  Вретено центарот колона шината

  380 mm

  брзина

  8000/10000 вртежи во минута

  Коси на вретеното

  BT30

  Работна маса

  Површина на работната маса

  320 × 800mm

  Носивост

  300 kg

  Работно Меса од земјата

  880 mm

  T слот број / ширина / јаз

  3/14/100

  Растојание на патување

  X-оска

  500 mm

  Y-оска

  320 mm

  Z-оската

  370 mm

  feed

  X-оската брзо се движат

  10 m

  Y-оската брзо се движат

  10 m

  Z-оската брзо се движат

  8 m

  брзина брзо сечење мм / мин

  1-5000 мм / мин

  прецизност

  положбена точност

  0.022 mm

  Повторете позиционен точност mm

  0.012 mm

  алатки

  Макс, со дијаметар

  120 mm

  Макс, должина

  200 mm

  Алатката капацитет списание

  10

  Количина време на алатката changingS

  6 s

  податоци

  Воздушен притисок

  0,6 Mpa

  Напојување

  Напон (V) / фреквенција (Hz)

  380/50

  Вкупниот капацитет (kVA)

  10

  Тежина

  1960 кг

  Diamention

  1600 × 1860 × 2100 mm

   

  2.Configuration

  ※ Висока јачина смола песок кастинг
  ※ 3 оски Тајван линеарни железнички
  ※ систем SIEMENS, GSK, KND
  ※ Тајван, со голема брзина вретено единица 8000rpm
  ※ Посебен тркалцето
  ※ Плочата стил списание алатката: 16
  ※ Пневматски пробивам систем
  ※ целосни стража
  ※ Прилагодување на Шим и завртка
  ※ Автоматско повремен подмачкување


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !