SM205 серија швајцарски ЦПУ - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

SM205 серија швајцарски ЦПУ

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Нов SM205 серија двојна вретено машина, е надградба според потребите на клиентот.

  ◇ сеопфатна надградба на функционалност и перформанси.

  ◇ висока јачина структура, симетрични распоред, високо цврсти и високо стабилен обработка.

  ◇ Генерално ажурирање на серво мотор задоволува потребите на високи перформанси оптоварување

  1a8d1a8e

  .305f5d9f 

   

  636552426621189211_1636552426788069551_1

   

  предмети

  SM205

  машина

  систем

  FANUC 01

  SYTENC

   

  MAX.RPM

  Главната 10,000 / min / sub8000 / мин

  Главната 6.000 / min / Sub6000 / мин

   

  Max.Turning Дијаметар

  φ20mm

   

  Главната вретено за мозочен удар

  260mm

   

  Брзина на пресек

  32m / rnin (XL: 24m / min)

  24m / min

  алатки

  OD Алатки

  6X [12 * 121

   

  Предна алатки за работа

  5X [φ25-ER161

   

  Крст управувано алатки (интеграција)

  4X [ER16]

   

  Назад и алатки (фиксни)

  4X [ER16]

  мотори

  главните

  2.2 / 3.7KW

  4.4KW

   

  под

  1.5 / 2.2KW

  2.9KW

   

  крос

  0.55 / 1.1KW

  0.75KW

   

  Возење

  0.75KW

   

  течноста за ладење

  0.4kW

  други, пак,

  капацитет на резервоарот на ладилникот

  180L

   

  капацитет подмачкување резервоарот

  1.8L

   

  Централна Висина

  1,000mm

   

  Тежина

  3600Kg

   

  Големина (L * W * H)

  2610 x 1530 1674mm

   

  NC

  контрола

  контролира оски

  7axis / 4axis

   

  LCD

  LCD екран 10,4 "

   

  Систем за стандардни параметри

  стандард

   

  Цврсти прислушување

  стандард

   

  рака тркало

  стандард

   

  спирален интерполација

  Standa


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !