SM203 серија швајцарски ЦПУ - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

SM203 серија швајцарски ЦПУ

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Sowin произведува повеќе разумни машина за основните на SZ-20 серија, задоволување на функција и точност истовремено.
  ◇ Висока крути кревет кастинг.
  ◇ Вграден висока прецизност вретено мотор.
  ◇ високо стабилен систем за контрола (лНЧ / Syntec / FANUC систем е задолжително).
  ◇ севкупно подобрување на серво мотор задоволува потребите на високи перформанси товар.

   

  a2c4a672b5be417a

   

      предмети

  SM203

  машина

  систем

  FANUC 01

  SYTENC

  MAX.RPM

  Главната 10,000 / мин

  Главната 6.000 / min

  Max.Turning Дијаметар

  г) 20mm

  Главната вретено за мозочен удар

  260mm

  Брзина на пресек

  32m / rnin (XL: 24m / min)

  24m / min

  алатки

  OD Алатки

  6X [12 * 121

     Предна алатки за работа

  5X [φ25-ER161

        Крст управувано алатки (интеграција)

  4X [ER16]

  мотори

  главните

  2.2 / 3.7KW

  4.4KW

  крос

  IKW

  0.75KW

  Возење

  0.75KW

  течноста за ладење

  0.4kW

  други, пак,

   капацитет на резервоарот на ладилникот

  180L

   капацитет подмачкување резервоарот

  1.8L

  Централна Висина

  1,000mm

  Тежина

  2800Kg

  Големина (L * W * H)

  2135 x 1366  1670mm

   

  NC

  контрола

   контролира оски

  4axis / 4axis

  LCD

  LCD екран од 8,4 "

  Систем за стандардни параметри

  стандард

  Цврсти прислушување

  стандард

   рака тркало

  стандард

  спирален интерполација

  стандард

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !