Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1.Она што е предност на производот?

Нов nk ЦПУ slitting автоматски стругови (ЦНЦ обидува) конфигурација повеќе спецификации на моторот и синхрони ротација водич ракав дизајн, силна поддршка може артефакти, подобрување на обработка на ригидност, се осигура точноста на обработка и да го повтори точност; Алатка Машината е опремена со попречно и назад алатки крајот моќ.    
Таквите машина алатки треба да ги имаат следниве карактеристики:
1. Моќен способност мелење циклон: на завртката коска, завртки, црв, завртка делови тип, тоа е потребно да се обработат со висока прецизност спирала жлебот, а површината грубост на потребите на спирала жлебот да се постигне ra0.8mm.
Потреба за метод машина алатка движење, висока точност и добра динамичка стабилност тема SX325 ЦПУ сите одат преку странични динамичен дел од додадете виорот алатка мелење, попречно динамична алатка преку ротација на cutterhead хард легура машина со голема брзина (главни), машина алатка вретено возење артефакт бавно ротација (помошен), Z1 вратило според парче теренот или да доведе заедно (движење храна) движењето парче оска, виор мелење X1 движење (намалување на движење), висока ефикасност машинска висока прецизност спирален жлеб.
2. Висока цврстина автомобил и мелење композитни обработка на капацитет:
Графикон еден за апликации во комуникации, апарати за домаќинство, електроника, играчки и други индустрии на спецификации голем дијаметар на делови и компоненти, сложен процес, висока точност, бараат сложени обработка на возила, мелници и вртење, ЦПУ SX325 одат сите моќни автомобили, мелници, може обработка на големината. Традиционалниот начин на обработка е да се користи нумеричка контрола струг или фреза, бормашина, машински алати обработка центар, во кои работат за обработка на постапката е завршена, количината опрема на побарувачката, ефикасноста на производството е ниска, машинска прецизност на работното парче делови по втор стисок се тешко да се гарантира.
Графикон: Комуникација, апарати за домаќинство, електроника, играчки индустрија типични делови (32 мм дијаметар 20 до Ф Ф)
SX325 вртење, мелници, ЦПУ одат сите имаат висока цврстина со едно време стегање може да се постигне висока цврстина на автомобил цилиндрични парче, Краен, конец, сечење ритам, отсечени и хоризонталната мелење, дупчење, прислушување и крајот лицето и отсечени по задниот крај на дупчење, прислушување, здодевни и други композитни обработка на капацитет.
3. моќ на процесирање на прецизност тенки делови вратило:
Сл. 2 е голема прецизност и тенки вратило во хидраулични, авто делови, медицински, авијација, воздушната и оптички индустрии.
Слика 2: хидраулични, авто делови, медицински, авијација, воздушната, типични делови оптички индустрија (со дијаметар од 32 mm во 20 до Ф Ф)
Тоа е многу тешко да се процес на тенки делови вратило со односот долг / дијаметар над 6, и прецизноста и ефикасност е тешко да се гарантира. Нов nk ЦПУ slitting автоматски стругови (ЦНЦ одиме сите) поради уникатната технологија на обработка, како што со голема брзина синхрони водич грмушка, работното парче и сечење алатка делови се секогаш поддржан од водич ракав, така што лесно може да се обработи со дијаметар од 5 ~ 32 mm, должина во рамките 280 mm ултра тенки вратило делови.
    
4. Double spindle design of the back processing and synchronous processing after cutting:
Center for workpiece cutting back face no convex-concave defect or slender shaft parts need principal, vice principal axis clamping synchronous rotation of machining parts, as well as the need to cut surface milling, drilling, boring, tapping processing parts, such as double spindle machines can be fully competent. In addition, the main/auxiliary spindle can be controlled simultaneously or independently.
The two models identified are both high-end models with the above functions.
  
5. Automatic blanking of raw materials and finished products:
When feeding through configuration bar feeder, material by configuring short/long after device, the machine can realize one operator, more care mode of "one more machine", to improve the automation degree of equipment, save human resource for firms to help a lot.
In addition, the "numerical control longitudinal cutting automatic lathe (CNC centrifuge)" high-grade model also has the following outstanding characteristics:
1) multi-motor shaft linkage interpolation function: to effectively improve the processing efficiency and meet the processing of complex parts;
2) high-speed synchronous rotary guide sleeve: to meet the requirements of high speed processing;
3) have high precision: to be qualified for the precision of parts, such as aviation, precision instrument and communication equipment.
The new ankai numerical control longitudinal cutting automatic lathe (CNC centrifuge) has the following technical advantages:
1) the trend of using high speed built-in electric spindle is becoming more and more obvious. The maximum speed of spindle has reached 12,500 revolutions per minute.
2) повратни информации од брзината / позиција јамка усвои нови елементи, како што се вградени во висока резолуција хелиум или магнетни, кој има повисока прецизна контрола на Ротари и повратни информации.
3) во случај на двојно вретено структура, комплетна обработка низа е завршено на едно време, намалување на ефикасноста и точноста на работното парче поради секундарна стегање, како и подобрување на ефикасноста на обработка.
Повеќе од 4) контрола на мулти-оската и мулти-оската поврзување технологии за унапредување на способноста на машински алатки производство комплицирани делови и ефикасноста на обработка, машина алатка за контрола број вратило седум оска, бројот на алат и алат заедно за повеќе од 20 .
5) конфигурација богата автоматизација, се реализира целта на многу управување на една личност работата на оваа машина, во прилог на традиционалната лента транспортер, отстранување чип уред од него, како што долго / кратко парче материјал парче приемник, автоматски инструмент против нож, интелигентна идентификација, парче автоматски инспекција скокачки прозорци и систем за тестирање на алатката за кршење биле успешни во примена на производот, го реализира подигне нивото на ниво машина алатка за автоматизација и уреди за мониторинг.
    
New nk CNC slitting automatic lathes (CNC trying) adopt the whole bed, double spindle for layout, C axis dividing CS control mode, fully enclosed protection, mechanical and electrical integration, linear feed shaft LM rolling guide rail, high-speed built-in motorized spindle and high resolution feedback encoder and a series of advanced structural design; Servo interpolation 22 the axis number seven axis, all kinds of cutting tool type (including the power tool, 11), with the parts on a clamping of composite processing ability and has the function of automatic up/down material parts. New ankai numerical control longitudinal cutting automatic lathe (CNC centrifuge) main outsourcing kit all adopt foreign famous brand high-precision products to ensure its high performance and high quality. In addition, the new nk CNC slitting automatic lathes (CNC trying) structure in improving the precision and accuracy stable under great kung fu, such as ball screw, linear rolling guide, main shaft bearing, etc., call parameter calculation, strictly control the assembly process.
New nk CNC slitting automatic lathes (CNC trying) with functions of milling, multi-axis control, four axis linkage, double spindle opposed layout, the processing cutting tool, more aesthetically pleasing and adopts a series of advanced technology and the structure, high speed, precise high-grade CNC vertical cutting and milling composite automatic lathe.
The following processing functions should be met:
1) be competent to process the external round, drilling, boring, car end face, car thread, cutting, cutting, tapping and other processes of the parts.
2) the rotary power tool with horizontal and vertical layout and the rotating power tool of the auxiliary spindle shall have the ability of milling (such as keyway, plane, curved contour, etc.); After the parts are cut off, the auxiliary shaft can be used to grab the parts and complete the backside drilling, boring, milling and eccentric machining of the cutting surface of the parts.
3) equipped with automatic feeder, long/short piece feeder and other automatic devices to realize the complete machining and one-person operation of the parts, and the "one-man multi-machine" target of multiple nursing care.

2.how за поддршка на продажбата Pre?

Пред продажбата поддршка
1, бесплатно да им обезбеди технички решенија за клиентите. За да се обезбеди на клиентите со најдобар план за обработка, вклучувајќи избор на машински алатки и конфигурација, ефикасна технологија на обработка, алатката за избор, сечење параметри, делови работни часови, избор чак и други услуги.
2, целиот процес на следење, одговарајќи на проблеми со кои се соочуваат корисниците во користењето на опрема, обезбедување на широк спектар на технички услуги и поддршка за клиентите.
3, бесплатно за операторите на клиентите за да се обезбеди обука. Содржината на обуката вклучуваат работа на машински алатки, програмирање, одржување и така натаму, со цел да се обезбеди квалификувани користење на машина алатки.
4, обезбеди бесплатен машина инсталација и пуштање во работа за клиентите, од страна на новите инженери Ankai корпорација во транспортот на клиентите одредено место, во согласност со новите спецификации производ прифаќање за инсталација на Ankai вратата за клиенти да им обезбеди инсталација на лице место и машина за испитување работа, за да се обезбеди дека потрошувачите купување на производи може да се користат директно, и комплетна услуга потврда машина инспекција.

3.Како за после-продажба на услуги?

Пред-продажба на услуги

 > Обезбеди опции струг модел за клиентите и вовед за карактеристиките и предностите на секој модел. Препорачај повеќето фитинг модел за клиентите на најекономичниот план.

> Се обезбедат повеќето професионални анализа технологија, решавање на проблемите на кои корисниците се среќаваат во производство, нека клиенти се грижите-free.When потребно Ние ќе им помогне на клиентите да се заврши примероци, кога тоа е потребно.

По-продажба на услуги

Ние ќе обезбеди бесплатна инсталација, обука по купувањето за клиенти со цел да се справат со машината и го стави на производство брзо.

 

Почитувани клиенти:

Пред да дојде на нашите инженери во вашата компанија за инсталација и дебагирање услуги, ве молиме да се подготвени за следниве подготовки, така што нашите инженери може непречено и ефикасно да се влезе во работа по пристигнувањето.

1. Подгответе три-фазен 380V напојување и земјата жица, и да ги доведе до позиција покрај машина алатка за да се постави преку 2.5mm2 жица, така што нашите инженери може да ги поврзете со машина алатка по пристигнувањето, да го напојува машина алатка.

2. Подготовка 0.5MPa атмосферскиот притисок се неопходни за нормално функционирање на машина алатка, поврзете го на позиција покрај машина алатка преку φ8 воздух цевка.

3. Подгответе сечење масло (како што се ROSS чисто сечење масло A12) доволно за процесот на обработка на прецизност автоматски струг.

4. Подгответе машина алатка за масло за подмачкување (како што ROSS A32).

Сакаат да работат со САД?
Поврзете се

Дај ни извик
Земете мејл ажурирања
WhatsApp Online Chat !