ЦПУ обработка центар VMC850 - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

ЦПУ обработка центар VMC850

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Спецификација

  предмети

  детали

  единица

  VMC850L

  Табела

  големина

  mm

  1000 x 500

  Патување од 3 оска (X / Y / Z)

  mm

  800/500/500

  Макс, оптоварување маса

  килограм

  1000

  Т-слот

  големина

  mm

  3-18 × 150

  вретено

  вретено светлинка

   

  BT40

  Одалеченост од вретеното центар за Colum водич

  mm

  550

  Одалеченост од вретено главата на маса

  mm

  130-630

  максимална брзина

  вртежи во минута

  8000

  моќност на мотор

  KW

  7.5 / 11

  точност

  позиционирање точност (X / Y / Z)

  mm

  ± 0.08 / ± 0.006 / ± 0.006

  Повторливост (X / Y / Z)

  mm

  ± 0.004 / 0.004 ± / ± 0.004

  алатки

  Алатка за менување на времето

  s

  1.8

  капацитет на складирање алатка

  ЕЕЗ

   16

  Макс, тежината алатка

  Килограм

  8

  Макс. должина алатка

  mm

  350

  дијаметар Max.tool

  mm

  Ø 100 (во непосредна близина нож) или ø150 (во непосредна близина нема нож)

  оската на моторот

  Моќта на X / Y / Z

  kw

  2.0 / 2.0 / 2.0

  брзината хранење

  Брза храна на X / Y / Z

  m / min

  16

  За сечење на храна на X / Y / Z

  m / min

  8

  Тежина

  Килограм

  5100

  димензија

  mm

  2700 * 2250 * 2700

  моќ

  V

  3 фаза 380V,

         

  2. Конфигурација

  конфигурација                                                                                                                         
  1.Resin песок кастинг
  2.Spindle од Тајван                                                                  
  3.Taiwan топката завртка и прецизен заклучување завртки C3 класа     
  4.pressure цилиндар                     
  5. X, Y, Z водилка заштити                        
  6.Domestic електрични подмачкување систем (вклучувајќи подмачкување пумпа)                             
  7.Coolant систем
  8.A домашни воздухот за ладење гасоводот (нема воздух компресор, масло сепаратор вода)                                                                                          
  9.Heat Разменувач за електрична Cobinet
  10. KND систем. Кутија начин тип шината.  16 алатки АТС. Само подмачкување, Течност за ладење на системот, систем за осветлување.

  3.Optional:  

  1. ЦПУ контролор: FANUC SIEMENS Mitsubishi GSK

  2. вретено брзина: BT40 10000 12000 15000 вртежи во минута

                               BT50 4000 6000 8000 вртежи во минута

  3. вретено масло кулер

  4. синџири чип тип подвижни / завртки отстранување систем чип тип

  5. промена на armless тип ATC Или без АТС

  6. Auto. Исклучување. функција

  7. XYZ Хард скала

  8. 4 5 оска и други опционални што треба


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !