ЦПУ обработка центар VMC1060 - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

ЦПУ обработка центар VMC1060

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Спецификација

  предмети

  детали

  единица

  VMC1060L

  Табела

  големина

  mm

  1300 × 600

  Патување од 3 оска (X / Y / Z)

  mm

  1000/600/650

  Макс, оптоварување маса

  килограм

  1000

  Т-слот

  големина

  mm

  5-18 × 120

  вретено

  вретено светлинка

   

  BT40

  Одалеченост од вретеното центар за Colum водич

  mm

  650

  Одалеченост од вретено главата на маса

  mm

  130-780

  максимална брзина

  вртежи во минута

  8000

  моќност на мотор

  KW

  11/15

  точност

  позиционирање точност (X / Y / Z)

  mm

  ± 0.01 / ± 0.008 / ± 0.008

  Повторливост (X / Y / Z)

  mm

  ± 0,005 / ± 0.004 / ± 0.004

  алатка за систем

  Алатка за менување на времето

  s

  1.8

  капацитет на складирање алатка

  ЕЕЗ

   Диск тип 24

  Макс, тежината алатка

  Килограм

  8

  Макс. должина алатка

  mm

  350

  дијаметар Max.tool

  mm

  Ø80 (во непосредна близина нож) или ø125 (во непосредна близина нема нож)

  оската на моторот

  Моќта на X / Y / Z

  kw

  2.5 / 2.5 / 2.5

  брзината хранење

  Брза храна на X / Y / Z

  m / min

  16

  За сечење на храна на X / Y / Z

  m / min

  8

  Тежина

  Килограм

  7800

  димензија

  mm

  3300 * 2500 * 2700

  моќ

  V

  3 фаза 380V,

         

  2. Конфигурација

  конфигурација
  1.Resin песок кастинг
  2.Spindle од Тајван    
  3.Taiwan топката завртка и прецизен заклучување завртки C3 класа
  4.pressure цилиндар
  5. X, Y, Z водилка заштити
  6.Domestic електрични подмачкување систем (вклучувајќи подмачкување пумпа)
  7.Coolant систем
  8.A домашни воздухот за ладење гасоводот (нема воздух компресор, масло сепаратор вода)
  9.Heat Разменувач за електрична Cobinet
  10. KND систем. Кутија начин тип шината. 16 алатки АТС. Само подмачкување, Течност за ладење на системот, систем за осветлување.

  3.Optional:

  1. ЦПУ контролор: FANUC SIEMENS Mitsubishi GSK

  2. вретено брзина: BT40 10000 12000 15000 вртежи во минута

  BT50 4000 6000 8000 вртежи во минута

  3. вретено масло кулер

  4. синџири чип тип подвижни / завртки отстранување систем чип тип

  5. промена на armless тип ATC Или без АТС

  6. Auto. Исклучување. функција

  7. XYZ Хард скала

  8. 4 5 оска и други опционални што треба


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !