ЦПУ струг CK6432A - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

ЦПУ струг CK6432A

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  А стандардна конфигурација и спецификација

  1.System: GSK928TD-L, серво мотор и погон

  2.3-вилица чак, 4-станица електрични алатка мислење.

  3.Manual tailstock, полу-Цврсто

  4.Cooling систем; Облекчете систем; Автоматски систем за подмачкување;

  Б. Главни карактеристики

  1. едно вретено

  2. да го поправите со хидрауличен систем Чак.

  3. интегриран автоматски систем за подмачкување.

  4. Висока прецизност ЦПУ струг со добри перформанси цена на радио.

  5. Електронски тркала рака опремени лесно ракување.

  6. превоз донесува пластична обработка паста носат мал, висока прецизност, долг живот.

  7. наслови на XZ вратило е управувано од страна топката завртка со серво мотор.

  8. Ротари различни работната површина парче автоматски се врти, прецизност обработка. 

  C.  посебна конфигурација

  Факултативна брендови на CNC системи

  SIEMENS, FANUC

  Факултативна видови на пост на алатката

  хоризонтална Шест-станица, хоризонтална осум станица

  Факултативна видови на стегање на работното парче

  Чак хидраулични, пневматски глава за дупчење, пролетен чак

  Факултативна видови на tailstock

  Хидрауличен tailstock, пневматски tailstock

  Факултативна модели на исхрана

  Автоматско хранење (Кориснички програми сам)

   

  спецификација

  ПРЕДМЕТИ

  спецификации

  Макс. пливаат над подлогата Φ360mm
  Макс. преплива превоз Φ150mm
  Макс. должина на работното парче 450mm
  Опсег на вретено брзина 150-2500rpm
  вретеното создаден Φ60mm
  Коси на вретеното создаден MT6
  Станици на алатка превозникот 4/6/8 или бандата вид алатка превозникот
  Максимална големина на алатка мислење 20mm × 20mm
  Мин. поставување на единица на моторот (Z) долго 0.001mm, (X) попречно 0.001mm
  Преселба на брзината на пост (Z) долго 8 m / min, (X) центрира 4 m / min 
  Коси на tailstock перо MT4
  Макс. спектар на tailstock перо 100mm   
  моќност на мотор 4kW
  Пакување големина (должина × ширина × висина) 1850 mm × 1100mm × 1550mm 
  Нето маса 1500kg

   1 (2)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !