ЦПУ струг CK6136A - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

ЦПУ струг CK6136A

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  детали :

  A. Конфигурација

  1.System: GSK, серво мотор и погон

  2,8 инчен Прирачник 3-вилица чак, 4-станица електрични алатка мислење.

  3.Manual tailstock, полу-Цврсто

  4.Cooling систем, систем за осветлување; Автоматски систем за подмачкување;

  B. Факултативна конфигурација

  Факултативна брендови на CNC системи SIEMENS, FANUC
  Факултативна видови на пост на алатката Хоризонтална 6-станица, хоризонтална 8-станица
  Факултативна видови на стегање на работното парче Чак хидраулични, пневматски глава за дупчење, пролетен чак
  Факултативна видови на tailstock <F, ont = "" style = "font-size: 16px;"> Хидрауличен tailstock, пневматски tailstock
  Факултативна модели на исхрана Автоматско Бар хранење (Кориснички програми сам)

  C. Предности:

  1. Оваа шината се третира со ултразвучна фреквенција калење, фино брусење и третман малтер.

  2. Независна вретено, променлива регулација на фреквенција stepless брзина, мала бучава и вибрации, висок машинска прецизност, заштеда на енергија и заштита на животната средина.

  3. вретено донесува голема брзина и голема прецизност лежишта, и машински површина има добра завршница

  спецификации

  ПРЕДМЕТИ спецификации
  Макс. пливаат над подлогата Φ360mm
  Макс. преплива превоз Φ190mm
  Макс. должина на работното парче 750 мм
  Ширина на машината 330mm
  Големина на три-вилица чак 200mm
  Опсег на вретено брзина 150-2500rpm
  вретеното создаден Φ60mm
  Коси на вретеното создаден MT6
  Станици на алатка превозникот 4/6/8
  Максимална големина на алатка мислење 20мм или 25mm
  Мин. поставување на единица на моторот (Z) долго 0.001mm, (X) попречно 0.001mm
  Преселба на брзината на пост (Z) долго 8m / min, (X) попречно 4m / мин  
  Коси на tailstock перо  MT4
  Макс. спектар на tailstock перо 120mm    
  моќност на мотор 5.5KW
  Пакување големина (должина × ширина × висина) 1950 mm × 1400 mm × 1650mm  
  Нето маса 1650 / 1700kg

  3 (3) 3 (1)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !