AK164 швајцарски ЦПУ прецизен - Кина Шандонг Нова Ankai-Kitco

AK164 швајцарски ЦПУ прецизност

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ak164 серија машина алатка припаѓа директориум Швајцарија со голема брзина висока прецизност ЦПУ и хранење со двојна намена пресвртна мелење комбинација струг (заменливи водич ракав и водич ракав бесплатни начини според барањата на клиентот) .Оваа производ интегрира водич ракав и водич sleeve- бесплатни начини, сфаќајќи повеќенаменски дизајн. машина алатка врши најсоодветен обработка според барањата на клиентите на производи; во структурата на водич ракав (директориум), тој е опремен со интегрален splined вратило синхрони ротација уред и вкупното-патување синхрони ротација водич ракав, 320mm материјали може да се хранат од страна на еден-време стегање; во водич ракав бесплатни структура (хранење), тоа е погодно да се демонтира, нема потреба од материјал мелење во процесот на обработка, и може да машина ладно влечени шипки со голема брзина и висока точност. Вретеното е интегриран вграден електричен вретено на кои главата на ротација моќ е опремен со масло за ладење device.It може да се примени во голема мера на комбинација обработка на тенки вратило делови и прецизност делови во автомобили, електронски комуникации, факсови, принтери , медицински инструменти, апарати за домаќинство, lockmaking и други индустрии.

  724c964e4890651054894503

   

   

   

  Технички параметри

   

  предмети

  AK164

  машинска
  опсег

  Бар стегање дијаметар на вретеното mm

  Ф8 ~ Ф16mm

   

  Макс стегање дијаметар на назад вратило

  320mm

  Макс дупчење дијаметар на вретеното

  Ф10mm

  Максимален дијаметар прислушување на вретеното

  M8

  Макс дупчење длабочина од вретено

  65mm

  Макс дупчење дијаметар од страна мелење глава моќ

  Ф12mm

  вретено

  вретено брзина

  100 ~ 7000rpm / min

  вретено индексирање

  C-axi: 0.001 °

  Вретеното преку дупка со дијаметар

  Ф33mm

  сечење
  алатката

  количина ред алатка (16 * 16 * 150)

  6

  Страна мелење ротациони управувано алатка

  1 × ER16 + 3 × ER16

  опсег на брзина моќ главата страна мелење

  100 ~ 6000rpm / min

  Крајот мелници моќ ротари алатка

   

  3 × ER16

  опсег на брзина моќ главата крајот мелници

   

  100 ~ 6000rpm / min

  Крајот лицето на фиксни нож

   

  3 × ER16

  мотор

  Вграден електричен вретено моќ

  5.5KW

  Номинална моќност на X1-оска серво мотор

  0.75KW

  Номинална моќност на Y, Z-оската серво мотор

  1KW

  Номинална моќност на страна мелење глава моќ

  0.75KW

  отценети крајот мелење моќ главата моќ

  0.35KW

  Ладење пумпа за масло со електрична енергија

  0.18KW

  Масло за подмачкување пумпа моќ

  25W

  Систем

  систем Модел

  21TB

  Контролира / меша број оска

  6/4

  мин единица

  0.001mm

  брзина на движење брзо читање

  32m / min (X-axi 20m / min)

  капацитет на складирање програма

  1GB

  Чуваат број на програма

  8.0 "екран во боја

   

   

  други, пак,

   

   

   

  уред што прима

  Кратки и долги парчиња Catcher,

  моќност

  11KVA

  Вретено висина центар

  985mm

  димензии машина алатка (L * W * H)

  2200 * 1510 * 1780mm

  Намалување на волуменот на резервоарот за гориво

  145L

  Воздушен притисок

  над 0.4MPa

  Машина алатка нето тежина

  2


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !